Fundusze unijne

Starania o środki z funduszy unijnych w 2005 roku zakończyły się sukcesem. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dofinansowanie ze ZPORR’u pozwoliło na zakup nowoczesnej linii do malowanie ręcznego. Udana współpraca z projektantami i dostawcami rozwiązań do malowania proszkowego, dokładne dopasowanie do wymogów specyfiki produkcji firmy LAKMIL zagwarantowało sukces. Taka też jest obecnie nowoczesna lakiernia, która działa bez zarzutów. Skrojona na miarę, gwarantuje zachowanie najwyższych wymaganych standardów. Wybraliśmy do współpracy tylko najlepszych producentów: Zakład Produkcyjny Monkiewicz i Spółka oraz GEMA Switzerland Od samego początku była to przemyślana inwestycja zapewniająca oczekiwane rezultaty, czyli wysoką jakość, powtarzalność procesu, a do tego przyjazna środowisku.

Naszymi klientami są firmy między innymi z branży automotive, znani z rygorystycznych norm i tego też oczekują od swoich kooperantów. Dlatego nie można było sobie pozwolić na nieprzemyślane projekty i rozwiązania.


Doświadczenie

Z czasem nabywane doświadczenie i coraz mocniejsza pozycja na rynku pozwoliła rozwinąć działalność. Uruchomiona została kolejna linia do malowania oraz zaplecze techniczne. Niedawno dołączyliśmy do grona INF, czyli Stowarzyszenia Inicjatywy Firm Rodzinnych. Dzięki temu, bierzemy czynny udział w budowaniu środowiska firm rodzinnych podzielających i promujących takie wartości jak: działanie na rzecz dobra wspólnego, zaufanie, budowanie partnerskich relacji, etyka w biznesie, państwo prawa i społeczeństwo obywatelskie.

W naszym przedsiębiorstwie podobnie jak w wielu firmach rodzinnych do głosu doszli sukcesorzy. Z powodzeniem rozwijają firmę założoną przez rodziców. Znają firmę i branże lakierniczą od podszewki. Są wykształceni a przez lata pracy zdobyli olbrzymie doświadczenie. Pracując na każdym stanowisku w firmie, proces malowania nie ma dla nich tajemnic. Stoją na straży rodzinnej tradycji ale jednocześnie nieustannie dążą do rozwoju firmy. Śledzą nowinki technologiczne poprzez udział w targach branżowych oraz sympozjach naukowych w Polsce i zagranicą.


Dalszy rozwój

Zakład wciąż się rozwija i udoskonala procesy technologiczne. W zeszłym roku firma nabyła najnowocześniejsze urządzenie do nakładania powłok lakierniczych firmy GEMA. Dzięki temu tzw. „serce lakierni” to zawansowana technologia która gwarantuje najwyższą jakość malowania przy zachowaniu stabilności procesu.

Możliwości lakierni są bardzo duże, doświadczenie oraz precyzja świadczonych usług zapewnia stabilność i powtarzalność parametrów, co jest niezwykle istotne przy wielkoseryjnej produkcji. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas modelu pracy, który owocuje dzisiaj. Szczegółowa kontrola procesu produkcji sprawia, że nasze wyroby są najwyższej jakości.

Stała współpraca ze specjalistycznymi firmami z którymi kooperujemy, pozwala na ciągłe doskonalenie naszych usług z zastosowania najnowocześniejszej technologii. To umożliwia nam z kolei oferowanie klientom produktów o oczekiwanej przez nich jakości.

Od tego roku, przy ścisłej współpracy z firmą Z.P.H.U. SAKO oferujemy naszym klientom usługę śrutowania. Śrutowanie jest nowoczesnym i profesjonalnym rozwiązaniem służącym przygotowaniu powierzchni przed malowaniem proszkowym.

Obecnie głównym kierunkiem naszej działalności jest branża automotive, gdzie spełniamy najbardziej rygorystyczne normy z zakresu powłok antykorozyjnych w połączeniu z normami ochrony środowiska.


Współpracujemy z takimi firmami jak:

  • MPK–Łódź Sp. z o.o.
  • Intap sp.j.
  • Liw Care Technology Sp. z o.o.
  • Efektor s.c. Automatyka i elektronika przemysłowa
  • Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi
  • Apla Sp. z o.o
  • Kampmann Polska Sp. z o.o
  • Time-Net Sp. z o.o. Zakład automatyki i urządzeń precyzyjnych
  • Mechanika Jakubowski - Zakład Mechaniki Precyzyjnej
  • Nowa Szkoła Sp. z o.o.