Technologia malowania proszkowego zdobywa coraz większy udział w rynku.

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój zastosowań powłok proszkowych ze względu na trend ekologiczny i odchodzenie od malowania farbami rozpuszczalnikowymi. Technologia malowania proszkowego polega na aplikacji farby proszkowej na elementy metalowe lub aluminiowe. W malowaniu proszkowym wykorzystuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są wygrzewane w piecu w temp.160 – 200 stopni, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu, polimeryzacji. Malowanie proszkowe to nie tylko zabezpieczenie antykorozyjne, ale również walory estetyczne. Malowanie proszkowe bardzo skutecznie wypiera malowanie na mokro wszędzie tam gdzie ważna jest jakość, trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne uzyskiwanych powierzchni..


home_interactive_iconbox_3

W roku 2003 nastąpiły zmiany w strukturach organizacyjnych.

Została wydzielona odrębna firma „córka” zajmująca się tylko malowaniem proszkowym. Przyjęła odrębną nazwę „LAKMIL” i stała się samodzielnym przedsiębiorstwem.LAKMIL znalazł się w grupie małych ale szybko rozwijających się firm. Przedmiotem działalności jest obróbka i nakładanie powłok na metale. W 2005 roku firma LAKMIL otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pozwoliło to na zakup nowoczesnej linii do malowanie ręcznego. Obecnie firma posiada dwie linie do malowania farbami proszkowymi.

NAPISZ DO NAS

Na wszystkie zapytania staramy się odpowiedzieć bezzwłocznie, jednak niektóre zapytania wymagają konsultacji ze specjalistami, więc odpowiedź może trwać do 48h.