Technologia malowania proszkowego zdobywa coraz większy udział w rynku.
Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój zastosowań powłok proszkowych ze względu na trend ekologiczny i odchodzenie od malowania farbami rozpuszczalnikowymi. Technologia malowania proszkowego polega na aplikacji farby proszkowej na elementy metalowe lub aluminiowe. W malowaniu proszkowym wykorzystuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pomalowane elementy są wygrzewane w piecu w temp.160 – 200 stopni, w rezultacie czego farba proszkowa ulega stopieniu, polimeryzacji. Malowanie proszkowe to nie tylko zabezpieczenie antykorozyjne, ale również walory estetyczne. Malowanie proszkowe bardzo skutecznie wypiera malowanie na mokro wszędzie tam gdzie ważna jest jakość, trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne uzyskiwanych powierzchni..
Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.
Przygotowanie powierzchni malowanych elementów jest bardzo istotnym czynnikiem decydującym o jakości i trwałości powłok. W wieloetapowym procesie obróbki powierzchni detal poddawany jest odrdzewianiu, trawieniu z odtłuszczaniem, fasforanowaniu / chromianowaniu i kilkakrotnemu płukaniu zarówno na końcu procesu jak i pomiędzy etapami.
Większość sprzętu AGD oraz grzejniki, ogrodzenia, regały sklepowe, meble ogrodowe, itp. a także stolarka aluminiowa jest malowana metodą proszkową. Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i marszczeń. Istnieją również farby dające różnorodne efekty specjalne na powierzchniach malowanych przedmiotów – struktury drobne i grube, efekty młotkowe i antyczne, metalizowane w różnym stopniu połysku i odcieniu.
W roku 2003 nastąpiły zmiany w strukturach organizacyjnych.
NAPISZ DO NAS
Na wszystkie zapytania staramy się odpowiedzieć bezzwłocznie, jednak niektóre zapytania wymagają konsultacji ze specjalistami, więc odpowiedź może trwać do 48h.